מדוע יש חשיבות לאחסון ותחזוקת האתר?

Website Hosting

רגע לפני שאנו מתחילים לצלול לתוך הנושא המעניין הזה, בואו רגע נעצור ונתאר סיטואציה. קניתם בית ואתם מתגוררים בו במשך חצי שנה. קיבלתם את הבית נקי ומצוחצח, מטופח ואסתטי. אך מה יקרה במהלך החודשים הללו? סביר להניח שאם לא נדאג לטפח אותו בצורה ראויה, אנו נקבל בית מוזנח, לא נקי ושאנו לא נרצה להיות בו בעקבות חוסר הטיפוח. כך גם אנו צריכים להתייחס לאתר שלנו. אתר אינטרנט דורש תחזוקה שוטפת ורציפה.

במסגרת תחזוקה לאתר אנו נבצע מגוון רב של תהליכים בדרך לשמירה על איכות מקסימלית וזה כולל גם אחסון כמובן. תחזוקת אתר היא פעולה של בדיקה שוטפת של האתר שלנו. בדרך זו אנו יכולים לאתר בעיות שונות ולדאוג לשמירה על עדכון  האתר והרלוונטיות שלו. את התחזוקה אנו צריכים לבצע בצורה עקבית זאת כדי  לשמור על בריאות האתר, לעודד את המשך צמיחת תנועת הגולשים באתר ואף ולחזק את דירוג ה- SEO והדירוג שלנו בגוגל.

מתי מומלץ לבצע את האחסון ותחזוקת האתר?

אחד התהליכים המרכזיים בעת תחזוקת האתר הוא ביצוע אופטימיזציה לאתר. במסגרת האופטימיזציה לאתר אנו נשפר ונייעל את האתר במגוון רב של תהליכים אשר יעזרו לשמור על בריאותו של האתר. כך לדוגמא, אנו יכולים לדאוג לעדכן את האתר בתוספים מעודכנים ( זה מתייחס בעיקר לאתרים אשר בנויים על פלטפורמת WordPress. את תחזוקת האתר מומלץ לבצע מדי חודש ולדאוג כי האתר נשאר רלוונטי לקהל עם מידע מעודכן ככל הניתן בהתאם לתקופה.

אילו פעולות ניתן לבצע במסגרת תחזוקת האתר?

ראשית, עלינו  להפעיל גיבוי ואף לוודא  כי הגרסה הקודמת של האתר שלנו מאוחסנת ושמורה. פעולה זו תעזור לנו בעתיד במידה ותהיה תקלה כלשהי באתר, כך נוכל להעלות את האתר תוך מספר דקות בצורה קלה ויעילה. מומלץ לבצע  עדכונים לאתר  לתוכנות השונות. במידה וקיימים אצלנו טפסים אותם הטמענו באתר שלנו יש לבדוק את תקינותם וכי הכפתורים פועלים כראוי כדי לא לפספס אף ליד. מומלץ מאוד לחפש שגיאות בדפים ובפוסטים, בנוסף כדאי ליצור תוכן מעודכן – כך אנו יכולים למשוך קהל נוסף לאתר שלנו ויתרה מכך, להתקדם בדירוג בתוצאות החיפוש בגוגל, דבר שיעזור באופן משמעותי לתהליך קידום ה-SEO שלנו.

כיצד אוודא שהאתר שלי מעודכן בצורה נכונה?

ראשית יש לבדוק כי גרסת האתר נמצאת בגרסה המעודכנת ביותר שלה. במקרה זה, קיימת חשיבות רבה בעקבות חורי אבטחה שונים אשר יכולים להזיק לאתר שלי, ובמידה והאתר שלנו יישאר בגרסה שאינה מעודכנת אנו עלולים להיכנס לשדה קוצים, שאלה יכולים להתבטא בבעיות אבטחה חשיפה לפריצות כאלה ואחרות. אנו יכולים לחפש את הגרסה האחרונה ברחבי האינטרנט (אם מדובר באתר וורדפרס, אנו יכולים לבדוק בהגדרות האתר).

מדוע קיימת חשיבות רבה לאחסון ותחזוקת האתר?

חשוב מאוד לזכור כי אתר האינטרנט שלנו הוא השתקפות ציבורית של תדמית החברה או העסק שלנו. למעשה, הוא כרטיס הביקור שלנו. אתר שמתוחזק בצורה גרועה יכול להביא גולשים רבים לנטישת האתר. תחזוקה גרועה יכולה לבוא לידי ביטוי  עם הרבה שגיאות בדפים שונים כמו שגיאת 404, קישורים שבורים, דפים לא תקינים ואף מידע שאינו רלוונטי. כל אלה יכולים להקרין תדמית ארגונית מרושלת שעלולה לגרום לירידה של התנועה באתר לאורך זמן ולכן אנו צריכים לשמור על בריאות ותקינות האתר בתקופה ארוכה.

אחסון אתרים – מדוע חשוב לאחסן את האתר שלנו במקום איכותי?

כל אתר זקוק לאחסון. למעשה לולא אחסון ראוי האתר שלנו לא יחזיק מעמד ואנו לא נוכל ליצור תוכן כראוי. כך למעשה, אחסון אתרים הוא המקום שבו הקבצים, המידע והתוכן באתר שלנו  נמצאים.  כל הקבצים הללו מאוחסנים במחשב מרוחק המכונה מארח. ומכאן נוצר המונח אחסון אתרים.

כיצד יעזור אחסון אתרים איכותי לאתר שלי?

טעינת מהירות – אחסון אתרים איכותי ישפר בצורה משמעותית את מהירות הטעינה לאתר הן בישראל והן בעולם. למהירות האתר ולביצועים הכוללים שלו קיים קשר ישיר לביצועי מנועי החיפוש שלנו. אנו צריכים לזכור שאם האתר שלנו איטי במיוחד ולא נטען מספיק מהר למשתמשים, אנו יכולים לחוות אחוזי נטישה גבוהים מאוד וכך הדירוג שלנו עלול להיפגע בצורה משמעותית.

כיצד לחפש תחזוקת אתרים ואחסון ראוי?

קיימים הרבה שירותים המציעים אחסון ותחזוקה לאתר שלנו. עליכם לדאוג שמדובר בחברה חזקה עם מוניטין רב ולקוחות רבים. יתרה מכך, וודאו כי חבילת האחסון אותה אתם רוצים לבחור תספיק לאתר שלכם, ואתם תוכלו לעשות בה את השימוש המיטבי. דבר נוסף וחשוב לא פחות היא התמיכה הטכנית שהחברה מספקת כך במידה ותיתקלו בבעיה כלשהי, יש לכם למי לפנות בצורה ויעילה והתמיכה תוכל לספק לכם פתרון איכותי ומהיר. מחיר תחזוקת ואחסון האתר תלוי בפרמטרים שונים הן מבחינת גודל החבילה שלכם והן מבחינת שירותי התחזוקה שהחברה תציע לכם.

מי אמור לטפל באתר מול חברת האחסון?

לרוב בונה האתר מכוון את בעל האתר (הלקוח) לחברת אחסון מתאימה, התשלום יכול להיות חודשי או שנתי תלוי בנוחות של הלקוח. יש אפשרות לשלם ישירות לחברת האחסון או לשלם באמצעות החברה שמטפלת באתר. בכל מקרה שתהיה בעיה שתצריך הפעלת שיחזור, בונה האתר או החברה המטפלת תסגור את הפינה ותדאג להעלות את האתר לאוויר מול חברת האחסון. כמובן, תלוי בסיכום שלכם מבחינת שיטת העבודה, לפי שעה או תשלום ריטיינר חודשי לתחזוקה שוטפת.

חברות אחסון מומלצות

  • יופרס upress – שירות אחסון אתרים
  • קלאוודוויז cloudways – שירות אחסון אתרים

איחסון אתרים ב-cloudways

לחוות את פלטפורמת אירוח הענן המודרנית לניהול שרתי ענן. אחסון אתרים ללא כאבי ראש של מערכת הניהול.
ORI20

יופרס שירות אחסון אתרים

שירות אחסון אתרים מנוהל ומתקדם המותאם בצורה מושלמת לאתרי WordPress. מהירות מדהימה, אבטחה חזקה, תמיכה מצוות מומחי WordPress
UP05ORITU
מאמרים אחרונים

מערכת FixDigital CRM בעברית ממשק ניהול פניות ממוקד, יעיל וידידותי שכל עובד יידע לתפעל היטב תוך זמן קצר התקנה והפעלה תוך מספר דקות. חיוני לכל עסק שרוצה לספק שירות לקוחות ברמה גבוהה ולנהל פניות ומכירות ביעילות.

בתחום קידום האתרים אין מחירון קידום אתרים קבוע ואחיד, מחיר קידום אתרים מושפע מפרמטרים שונים וכל מקדם אתרים עובד בשיטה המתאימה לו אך העיקרון הוא זהה, הפרמטרים השונים קובעים את היקף העבודה כלומר כמות השעות החודשיות שהמקדם ישקיע לצורך קידום האתר.

בניתם אתר לעסק שלכם השקעתם באיפיון ובעיצוב, אין ספק אתם מרוצים מהתוצאה, הבעיה מתחילה כשאתם מרגישים שאף אחד לא רואה את היצירה שלכם, אין תנועה, אין רכישה, תחושת פספוס ענקי מתחילה להתבשל.

אם יש לכם אתר אתם כבר יודעים שהכלי המרכזי לאיסוף לידים איכותיים באתר הוא שימוש בטפסים, לכן כדאי לבנות את הטפסים בחוכמה. טופס לידים מאפשר השארת פרטים, בקשה להצעת מחיר, רישום לניוזלטר, נוכל להעביר ישירות למערכת ה CRM

גוגל לעסק שלי Google My Business זה סוג של אינדקס שמרכז חברות ועסקים. כל עסק או חברה יכולים להוסיף את דף העסק שלהם לאינדקס בחינם, לאחר הרישום גוגל מבצעת אימות של העסק באמצעות גלויה

תחזיקו חזק עוברים לאנליטיקס 4 ! עם כל החידושים, הפיצ'רים והדוחות, מכינים את השטח לעבודה עם google analytics 4 , שווה להישאר ולקרוא עד הסוף.

קליקאפ היא פלטפורמת ניהול משימות עם ממשק נקי וחינמי, המציעה מגוון יכולות לעבודה בצוות או ביחיד, מתאימה לארגונים וצוותים, לאנשים המנהלים עסק של אדם אחד, לניהול לקוחות, ניהול משימות  וכו'.

המלצות על כלים ותוספים שמשמשים אותי בבניית אתרים של וורדפרס, קידום אורגני, אלמנטור, gloo.ooo, תוסף הצעות ועוד כמה פינוקים

משפך שיווקי טכניקה שיווקית להגדלת המכירות לייצור תהליך מכירה מהרגע הראשון בו לקוח פוטנציאלי פוגש אותנו ועד שהוא הופך להיות לקוח שמשלם.

הבנתם והחלטתם שאתם צריכים ורוצים אתר אינטרנט חדש, מושקע, מעוצב וייצוגי שיקדם את העסק שלכם במציאות הדיגיטלית בה אנו חיים ועושים כיום עסקים? בהחלט החלטה חשובה ומתבקשת. כעת אתם ניצבים למול שלל החלטות...

הדבר שכל בעלי האתרים פחדו ממנו

האם האתר שלכם מחובר?

אנליטיקס GA4

אי אפשר להתעלם, החל מ1.7.2023 זה קורה!
הפסקת הדיווח באנליטיקס יוניברסל
המשמעות: פגיעה ביכולת למדידת הטראפיק לשם שיפור
ביצועים באפיק האורגני והממומן
השאירו פרטים לחיבור האתר לגוגל GA4

האותיות הקטנות: חיבור האתר מחייב הרשאות לאנליטיקס, לטאג מנג’ר ולאתר. חיבור האתר מתבצע כשירות ללא עלות עד ה1/7/2023.
הגדרת אירועים טריגרים ודוחות כרוכים בתשלום על פי האיפיון והצורך, אנא הכינו את הדוחות הרצויים ואת הפעולות אותן הייתם מעוניינים למדוד.

חלק מהלקוחות שפונים אלי רוצים אתר מרהיב שמפיל את הלסת ונוח לעבודה, חלק רוצים יותר לקוחות וחלק רוצים לגבות יותר על המוצר או השירות שלהם.
הלקוחות שלי מבינים עניין
הם רוצים לקבל את הכל!

השאירו פרטים לשיחת איפיון בה נדבר על
הנוכחות האפקטיבית שלכם בעולם הדיגיטל!
ועל איך זה שבעצם לא הכרתם אותי ולא חיפשתם אותי ובכל זאת בחרתם להיכנס דווקא לאתר שלי להשארת הפרטים היקרים שלכם,
ספוילר קוראים לזה SEO!

להזמין אנשים שמכירים אותך, קל...
החוכמה היא להביא את אלו שלא שמעו עליך מעולם!

צריכים עזרה?
Ori Go Digital
היי מה שלומך?
כאן אורי... איך אני יכולה לעזור לך?
דילוג לתוכן