מדוע יש חשיבות לאחסון ותחזוקת האתר?

Website Hosting

רגע לפני שאנו מתחילים לצלול לתוך הנושא המעניין הזה, בואו רגע נעצור ונתאר סיטואציה. קניתם בית ואתם מתגוררים בו במשך חצי שנה. קיבלתם את הבית נקי ומצוחצח, מטופח ואסתטי. אך מה יקרה במהלך החודשים הללו? סביר להניח שאם לא נדאג לטפח אותו בצורה ראויה, אנו נקבל בית מוזנח, לא נקי ושאנו לא נרצה להיות בו בעקבות חוסר הטיפוח. כך גם אנו צריכים להתייחס לאתר שלנו. אתר דורש תחזוקה שוטפת ורציפה.

במסגרת התחזוקה אנו נבצע מגוון רב של תהליכים בדרך לשמירה על איכות מקסימלית וזה כולל גם אחסון כמובן. תחזוקת אתר היא פעולה של בדיקה שוטפת של האתר שלנו. בדרך זו אנו יכולים לאתר בעיות שונות ולדאוג לשמירה על עדכון  האתר והרלוונטיות שלו. את התחזוקה אנו צריכים לבצע בצורה עקבית זאת כדי  לשמור על בריאות האתר, לעודד את המשך צמיחת תנועת הגולשים באתר ואף ולחזק את דירוג ה- SEO והדירוג שלנו בגוגל.

מתי מומלץ לבצע את האחסון ותחזוקת האתר?

אחד התהליכים המרכזיים בעת תחזוקת האתר הוא ביצוע אופטימיזציה לאתר. במסגרת האופטימיזציה לאתר אנו נשפר ונייעל את האתר במגוון רב של תהליכים אשר יעזרו לשמור על בריאותו של האתר. כך לדוגמא, אנו יכולים לדאוג לעדכן את האתר בתוספים מעודכנים ( זה מתייחס בעיקר לאתרים אשר בנויים על פלטפורמת WordPress. את תחזוקת האתר מומלץ לבצע מדי חודש ולדאוג כי האתר נשאר רלוונטי לקהל עם מידע מעודכן ככל הניתן בהתאם לתקופה.

אילו פעולות ניתן לבצע במסגרת תחזוקת האתר?

ראשית, עלינו  להפעיל גיבוי ואף לוודא  כי הגרסה הקודמת של האתר שלנו מאוחסנת ושמורה. פעולה זו תעזור לנו בעתיד במידה ותהיה תקלה כלשהי באתר, כך נוכל להעלות את האתר תוך מספר דקות בצורה קלה ויעילה. מומלץ לבצע  עדכונים לאתר  לתוכנות השונות. במידה וקיימים אצלנו טפסים אותם הטמענו באתר שלנו יש לבדוק את תקינותם וכי הכפתורים פועלים כראוי כדי לא לפספס אף ליד. מומלץ מאוד לחפש שגיאות בדפים ובפוסטים, בנוסף כדאי ליצור תוכן מעודכן – כך אנו יכולים למשוך קהל נוסף לאתר שלנו ויתרה מכך, להתקדם בדירוג בתוצאות החיפוש בגוגל, דבר שיעזור באופן משמעותי לתהליך קידום ה-SEO שלנו.

כיצד אוודא שהאתר שלי מעודכן בצורה נכונה?

ראשית יש לבדוק כי גרסת האתר נמצאת בגרסה המעודכנת ביותר שלה. במקרה זה, קיימת חשיבות רבה בעקבות חורי אבטחה שונים אשר יכולים להזיק לאתר שלי, ובמידה והאתר שלנו יישאר בגרסה שאינה מעודכנת אנו עלולים להיכנס לשדה קוצים, שאלה יכולים להתבטא בבעיות אבטחה חשיפה לפריצות כאלה ואחרות. אנו יכולים לחפש את הגרסה האחרונה ברחבי האינטרנט (אם מדובר באתר וורדפרס, אנו יכולים לבדוק בהגדרות האתר).

מדוע קיימת חשיבות רבה לאחסון ותחזוקת האתר?

חשוב מאוד לזכור כי אתר האינטרנט שלנו הוא השתקפות ציבורית של תדמית החברה או העסק שלנו. למעשה, הוא כרטיס הביקור שלנו. אתר שמתוחזק בצורה גרועה יכול להביא גולשים רבים לנטישת האתר. תחזוקה גרועה יכולה לבוא לידי ביטוי  עם הרבה שגיאות בדפים שונים כמו שגיאת 404, קישורים שבורים, דפים לא תקינים ואף מידע שאינו רלוונטי. כל אלה יכולים להקרין תדמית ארגונית מרושלת שעלולה לגרום לירידה של התנועה באתר לאורך זמן ולכן אנו צריכים לשמור על בריאות ותקינות האתר בתקופה ארוכה.

אחסון אתרים – מדוע חשוב לאחסן את האתר שלנו במקום איכותי?

כל אתר זקוק לאחסון. למעשה לולא אחסון ראוי האתר שלנו לא יחזיק מעמד ואנו לא נוכל ליצור תוכן כראוי. כך למעשה, אחסון אתרים הוא המקום שבו הקבצים, המידע והתוכן באתר שלנו  נמצאים.  כל הקבצים הללו מאוחסנים במחשב מרוחק המכונה מארח. ומכאן נוצר המונח אחסון אתרים.

כיצד יעזור אחסון אתרים איכותי לאתר שלי?

טעינת מהירות – אחסון אתרים איכותי ישפר בצורה משמעותית את מהירות הטעינה לאתר הן בישראל והן בעולם. למהירות האתר ולביצועים הכוללים שלו קיים קשר ישיר לביצועי מנועי החיפוש שלנו. אנו צריכים לזכור שאם האתר שלנו איטי במיוחד ולא נטען מספיק מהר למשתמשים, אנו יכולים לחוות אחוזי נטישה גבוהים מאוד וכך הדירוג שלנו עלול להיפגע בצורה משמעותית.

כיצד לחפש תחזוקת אתרים ואחסון ראוי?

קיימים הרבה שירותי המציעים אחסון ותחזוקה לאתר שלנו. עליכם לדאוג שמדובר בחברה חזקה עם מוניטין רב ולקוחות רבים. יתרה מכך, וודאו כי חבילת האחסון אותה אתם רוצים לבחור תספיק לאתר שלכם, ואתם תוכלו לעשות בה את השימוש המיטבי. דבר נוסף וחשוב לא פחות היא התמיכה הטכנית שהחברה מספקת כך במידה ותיתקלו בבעיה כלשהי, יש לכם למי לפנות בצורה ויעילה והתמיכה תוכל לספק לכם פתרון איכותי ומהיר. מחיר תחזוקת ואחסון האתר תלוי בפרמטרים שונים הן מבחינת גודל החבילה שלכם והן מבחינת שירותי התחזוקה שהחברה תציע לכם.

מי אמור לטפל באתר מול חברת האחסון?

לרוב בונה האתר מכוון את בעל האתר (הלקוח) לחברת אחסון מתאימה, התשלום יכול להיות חודשי או שנתי תלוי בנוחות של הלקוח. יש אפשרות לשלם ישירות לחברת האחסון או לשלם באמצעות החברה שמטפלת באתר. בכל מקרה שתהיה בעיה שתצריך הפעלת שיחזור, בונה האתר או החברה המטפלת תסגור את הפינה ותדאג להעלות את האתר לאויר מול חברת האחסון. כמובן, תלוי בסיכום שלכם מבחינת שיטת העבודה, לפי שעה או תשלום ריטיינר חודשי לתחזוקה שוטפת.

מאמרים אחרונים
Marketing Funnel

משפך שיווקי להגדלת המכירות

משפך שיווקי טכניקה שיווקית להגדלת המכירות לייצור תהליך מכירה מהרגע הראשון בו לקוח פוטנציאלי פוגש אותנו ועד שהוא הופך להיות לקוח שמשלם.
כל מה שצריך לדעת על הקמת אתר אינטרנט

כל מה שצריך לדעת על הקמת אתר אינטרנט

הבנתם והחלטתם שאתם צריכים ורוצים אתר אינטרנט חדש, מושקע, מעוצב וייצוגי שיקדם את העסק שלכם במציאות הדיגיטלית בה אנו חיים ועושים כיום עסקים? בהחלט החלטה חשובה ומתבקשת. כעת אתם ניצבים למול שלל החלטות, אפשרויות ונתונים שבהחלט יכולים להיות מבלבלים.
IOS 14 מה זה אומר ומה צריך לעשות

IOS 14 מה זה אומר ומה צריך לעשות?

אנחנו מדברים על 2 תאגידי ענק פייסבוק ואפל שמתגוששים בינהם בנושא הפרטיות של משתמשי אפל דרך האפליקציות השונות ודפדפנים כמו ספארי, מבחינת המשתמשים אגב זה פחות מעניין. אפל מציגים את עצמם כמגיני הפרטיות של העולם המודרני ומבחינת פייסבוק וכלל העוסקים בקידום זה ממש לא כך
מכירה מושלמת

אוהבים לקנות אבל שונאים שמוכרים לנו

מכירות הן עניין של אימון ,מדובר בתרגול והתנסות ככל שנתרגל נשפר את הביצועים שלנו. שיווק נכון מביא את המתעניינים מוכנים ומבושלים למכירה קלה.
Website Hosting

מדוע יש חשיבות לאחסון ותחזוקת האתר?

קניתם בית ואתם מתגוררים בו במשך חצי שנה. קיבלתם את הבית נקי ומצוחצח, מטופח ואסתטי. אך מה יקרה במהלך החודשים הללו? סביר להניח שאם לא נדאג לטפח אותו בצורה ראויה, אנו נקבל בית מוזנח, לא נקי ושאנו לא נרצה להיות בו
שגיאות בגוגל סרצ קונסול

שגיאות אפשריות בגוגל סרצ’ קונסול

כלי חינמי שפותח ע”י חברת גוגל, ומעניק מבט על של ביצועי האתר שלנו במובנים רבים. אחד התפקידים החשובים שלו הוא לעזור לנו לאתר בעיות ותקלות שונות באתר שיכולות לפגוע בדירוג שלנו בתוצאות החיפוש בגוגל.
צרו קשר

תוכן עניינים

צרו קשר
השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם

selector .elementor-accordion-item:first-child
{display: none;}

כיתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

יש לך אתר מהמם אבל רק את/ה ואמא שלך נכנסים אליו? זה כמו שהשקעת ובנית את ארמון החלומות שלך באמצע המדבר אבל בעצם אף אחד לא יודע עליו.
הגיע הזמן שכולם יכירו אותך,
כולנו מתחילים לחשוב אורגני!

רוצה דוח מקוצר ללא עלות על הSEO באתר שלך?

SEO

מבטיחים לא לזבל לכם את המייל

צריכים עזרה?
Ori Go Digital
היי מה שלומך?
כאן אורי... איך אני יכולה לעזור לך?