קידום אורגני בגוגל ואיך עושים את זה נכון?

קידום אורגני SEO

מה זה קידום אורגני?

קידום אורגני SEO הוא מכלול הפעולות שננקוט כדי לשפר את דירוג האתר בתוצאות האורגניות בגוגל. זהו תהליך ארוך ויציב לחיזוק האתר בעיני גוגל. גולש שמקליד שאילתא באופן טבעי מפעיל את מנוע החיפוש של גוגל לאיתור התוכן הרלוונטי לביטוי שחיפש. גוגל תציג עמוד בו יש בין 3-4 תוצאות ממומנות ולאחר מכן 10 תוצאות טבעיות ובתחתית הדף יופיעו 3 תוצאות ממומנות נוספות. התחרות היא על הופעה בעמוד הראשון ורצוי כמה שיותר קרוב לתוצאות הראשונות. אתר שלא נמצא בעמוד הראשון או השני מקטין משמעותית את הסיכוי שיגיעו אליו בחיפוש טבעי.

אגב, ביננו… בעמוד השלישי ואילך אפשר להחביא גופה, אף אחד לא מגיע לשם למעט גולש שניחן בנחישות וסבלנות בלתי רגילה. אתרים שנמצאים בעמודים האלו לא יצליחו להביא תנועה אורגנית משמעותית . אם אתם נמצאים במקומות האלו תוכלו להביא תנועה טבעית בעיקר באמצעות קישור ישיר לאתר, חיפוש מדוייק של שם האתר או באמצעות קידום ממומן. 

קידום אתרים אורגני בגוגל הינו תהליך ארוך וחשוב מאוד לקידום האתר שלכם. בין אם מדובר באתר אישי או באתר של העסק שלנו, המטרה של מקדם אתרים היא אחת – להיות מדורגים כמה שיותר גבוה במנוע החיפוש של גוגל, שהוא מנוע החיפוש החזק ביותר ברשת האינטרנט. קידום אתרים אורגני מצריך המון סבלנות, התמדה, נחישות וידע. כדי לקדם את האתר שלכם באינטרנט בצורה אפקטיבית ויעילה ככל האפשר, נתחיל בעובדה שאנו צריכים ליצור תוכן רב ואיכותי באתר, תוכן שיעניין את הגולש ויעודד אותו לשהות זמן רב באתר ולהנות ממגוון רחב ועשיר של תכנים.

במסגרת התהליך גוגל מפעילה בוט שסורק את האתר שלנו בהתאם למילות חיפוש שונות. את מילות החיפוש הנקראות גם מילות מפתח, אנו נבחר בצורה מוקפדת ביותר לאחר שנבצע מחקר מילות מפתח מעמיק במסגרת הכלים השונים. הקידום האורגני שייך לתחום ה-SEO . בתחום ה- SEO אנו צריכים לפעול בצורה נכונה כדי לגלות מהו האופן הטוב ביותר לקדם את האתר שלנו. מלבד כתיבת תוכן ומאמרים באתר שלנו, ישנן דרכים שונות ומגוונות אשר ניתן לקדם באמצעותם את האתר. להלן מספר פעולות שמסבירות איך עושים קידום אורגני של אתר בגוגל.

קידום אורגני בגוגל : מהם הצעדים שאוכל לבצע?

ראשית, יש לבחון כי מבנה האתר שלך בנוי בצורה נכונה. יש לבדוק האם קיים ניווט בין עמודים . יתרה מכך, יש לשים לב  כי מבנה האתר בנוי באופן הבא: תפריטים מסודרים ונוחים לשימוש, קטגוריות ודפי משנה. באמצעות סדר היררכי ונכון, הבוט של Google יסרוק בקלות את האתר שלנו וגם לגולש יהיה קל יותר להתמצא באתר. חשוב לדעת כי במידה והמידע לא יועבר בצורה נכונה וברורה באתר, יהיה קשה מאוד להתמודד עם הבוט של Google וכך הוא יסרוק את האתר בצורה לא נכונה ואנו עלולים לשלם על כך בנטישות רבות, דבר שעלול להשפיע על חווית המשתמש.

קידום אורגני מאיפה מתחילים? בחירת דומיין ידידותי

תהליך של קידום אתרים מתחיל כבר בבחירת הדומיין, נסו לבחור דומיין קצר וקליט, נוח להקלדה ולא מסורבל, אם יש לכם אפשרות לבחור דומיין עם ותק זה בהחלט יכול לעזור ולקצר תהליכים בקידום אורגני. הפעילו שיקול דעת ונסו לשלב את מילות המפתח, אפשר לשלב מילת מפתח ב URL באמצעות תוסף המיועד לקידום אורגני כמו Yoast או Rank Math.

חשיבות תעודת SSL הקידומת של האתר מתחילה ב https

גוגל נותנת העדפה ברורה לאתרים בעלי תעודת SSL, במידה וגוגל איתרה במנוע החיפוש החכם שלה אתר עם נתונים זהים מבחינת התוכן, ההיררכיה וכל מה שציינתי קודם, גוגל תתעדף אתר שיש לו אבטחה על פני אתר שאין לו, לכן אם אתם רוצים להישאר בתחרות, תדאגו לכך שגוגל תבין שהאתר שלכם אכן מאובטח, לכן חלק מהפעולות לקידום אורגני כוללות דאגה לשיפור אבטחת האתר, בחירת איחסון נכון בהחלט פותרת את עניין האבטחה.

אופטימיזציה טכנית – התאמה רספונסיבית לשיפור הביצועים

חובה לוודא כי האתר שלכם ברור וקל לקריאה בכל הפלטפורמות האפשריות. רבים מבוני האתרים אינם חושבים מלכתחילה על נראות האתר במכשיר נייד או במסך קטן יותר אלא רק על הנראות בשולחן העבודה ולכן חשוב לשים לב כי האתר מסודר, ברור וקריא בכל הפלטפורמות, להרחבה בנושא תוכלו לקרוא כאן: טיפים להקמת אתר אינטרנט.

קידום אורגני ON PAGE כתבות באתר שלנו

הזכרנו את זה בפסקאות הקודמות. תוכן הוא אחד הדברים החשובים ביותר בעת קידום אורגני באתר, מקדמים נוהגים להשתמש בביטוי “תוכן הוא המלך”, אם כי יש לכך חוקים. בדרך כלל, התוכן צריך להיות איכותי. הנקודה החשובה ביותר בתהליך זה הוא כתיבת תוכן ייחודי לאתר שלנו. חל איסור מוחלט להעתיק תוכן מאתר אחר כיוון שגוגל יכול לזהות את זה בקלות ולהעניש אותנו בצורות שונות כמו – חוסר קידום של האתר שלנו.
נושא חשוב בכתבות ובכלל לכל העמודים והפוסטים באתר הוא לבצע אופטימיזציה לתכני האתר בקידום האורגני, שימוש בכותרות היררכיות, הקפדה על כותרת H1 ראשית אחת, שימוש בalt – טקסט אלטרנטיבי בתמונות, הוספת תיאור ייחודי לכל עמוד, לוודא שאין תוכן כפול באתר, אין קישורים שבורים (404) ועוד כמה פעולות טכניות שיכולות להרים את ביצועי האתר בעצם ההתאמה למנוע החיפוש של גוגל. נוסף לכך שגוגל יבין שמדובר באתר איכותי ורלוונטי הפעולות האלו יגרמו לגולש להנות מתוכן איכותי שיעלה את זמן השהיה שלו באתר שלנו ויעודד אותו בסופו של דבר להמרה אליה קיווינו.

שימוש במילות מפתח וביטויי זנב ארוך

לצורך קידום אורגני יעיל אנו חייבים לבצע תהליך של חקר מילות מפתח ומחקר מתחרים לתחום כולו. ישנם כלים שונים שעוזרים לנו כמקדמים למצוא ביטויי זנב ארוך שידייקו את תוצאות החיפוש, ויגדילו את הרלוונטיות של התוכן אצלנו באתר לגולש. באמצעות בחירה נכונה בביטויים הרלוונטיים ביותר נביא אלינו גולשים איכותיים ויחסכו ממנו נטישה עקב חוסר רלוונטיות לשאילתא שהגולש חיפש. יש אסטרטגיה שלמה שמסבירה כיצד לבצע את הבחירה הנכונה, לצורך כך נעזר בנפחי החיפוש, התחרותיות ונחקור את המתחרים, נבין את ההצלחות שלהם ואת הכשלונות, מילות מפתח בהם בחרו להשתמש וכך נוכל לבצע אופטימיזציה לתוכן שלנו.  

שימוש בקישורים פנימיים – קשרו לעמודים רלוונטיים 

אם כן, מה לכתוב בכתבות באתר שלנו? שלבו קישורים פנימיים בתוך המאמר. משמעותם הרבה היא שבאמצעות הקישורים אנו יכולים להפנות את הגולש שנכנס לכתבה שלנו לכתבות נוספות הקשורות לתחום שלנו. במסגרת הקישורים הפנימיים אנו למעשה מפנים את הגולש לעוד תוכן שנמצא באתר שלנו ולא באתר אחר. מלבד זאת, קיימת המלצה חמה לשילוב קישורים חיצוניים בתוך הכתבות.

קישורים חיצוניים OFF PAGE חלק משמעותי לקידום אורגני

קישורים חיצוניים הם לינקים היוצאים מאתרים חיצוניים לאתר שלנו, הקישורים מחזקים לנו את האתר בעיני גוגל ותורמים למומחיות והסמכותיות של האתר – דאגו שאלה יהיו קישורים חזקים. באמצעות אלו, אנו יכולים להשיג טראפיק רב לאתר שלנו ולקדם אותו בצורה איכותית.

תוצאה אפס החלום של כל מקדם!

דיברנו על המטרה הנשגבת להיכנס לעמוד הראשון ולהתחרות על המקומות הראשונים, ובכן יש כבוד למקום הראשון, אך יש את הפנינה, הקצפת עם הדובדבן, לעלות באופן טבעי מעל התוצאה הראשונה ובכלל מעל כל התוצאות הטבעיות, אם הצלחתם, גוגל תפנק אתכם בשטח נדל”ן מרשים בתוצאות החיפוש עם טקסט רלוונטי שנלקח מהאתר שלכם.

קידום אורגני באמצעות Google My Business 

אחד הצעדים החשובים ביותר הוא צירוף העסק לגוגל. באמצעות כך, אנו יכולים לחשוף גולשים נוספים לעסק שלי, במידה והם יחפשו שירות כזה או אחר. באמצעות הליך זה, אנו יכולים להעלות בצורה משמעותית את הדירוג שלנו בגוגל ולהיות בולטים יותר. חשוב מאוד למלא את כל הפרטים על העסק – את השירותים השונים, מספר הטלפון שעות הפעילות, אזור הפעילות ופרטים חיוניים שיוסיפו לעסק שלי.

שימוש בביקורות בגוגל 

אחד הדברים החשובים והמועילים ביותר לקידום אורגני של העסק בגוגל. לאחר שיצרנו את העסק שלנו ב Google My Business, בקשו מהלקוחות שנמצאים אצלכם בעסק לפרגן ולכתוב ביקורת חיובית בגוגל – דאגו שהם ידרגו את העסק ב-5 כוכבים ואף שיכתבו תגובה מפרגנת. כמויות רבות של תגובות ודירוגים חיובים, יימשכו את תשומת ליבם של הגולשים וזה יכול לגרום להם להיכנס לאתר שלנו ולא של המתחרים שלנו.
קבלו טיפ : לקוח שקיבל זה עתה שירות והביע תודה והערכה כי מאוד נהנה מהשירות שלכם או המוצר שלכם, מהווה ביקורת חיובית פוטנציאלית לעסק שנמצאת ממש לידכם, תפסו אותו! בדיוק ברגע הזה, זהו השלב המדוייק לבקש ממנו להוסיף לכם תגובה מפרגנת בגוגל מי ביזנס. תגדילו לכם סיכויים אם תעזרו לו להבין איפה בדיוק להשאיר את הביקורת. שלחו לו לינק להשארת ביקורת וכך תמנעו ממנו הסחות דעת בחיפושים מיותרים בגוגל. 

קידום אתרים אורגני בגוגל: האם מדובר בתהליך מהיר?

אחד החסרונות של תחום קידום האתרים האורגני הוא שמדובר בתהליך איטי. התחום המקביל לקידום האורגני נקרא PPC ובעברית: קידום ממומן. ההבדל הגדול ביניהם הוא התהליך עצמו – בעוד הקידום אורגני מתבצע בהדרגתיות, במסגרת הקידום הממומן אנו יכולים לפרסם מודעות בגוגל תחת מילת המפתח בה אנו מעוניינים. עם זאת, היתרון של הקידום האורגני הוא שהתוצאות יכולות להישמר לאורך זמן לעומת הקידום הממומן.
אחרי שהבנו את התהליך הגיע הזמן להתחיל לקדם את האתר ויפה שעה קודם.

האם ניתן לקדם אורגנית כרטיס ביקור דיגיטלי?

כרטיס ביקור דיגיטלי לא פותר הבאת תנועה אורגנית, הגישה לכרטיס מתבססת בעיקר על קישור ישיר, זאת אומרת אם לקוח פוטנציאלי מקבל את הקישור הוא יכנס ויראה את התוכן, הסיבה לכך היא שהכרטיס בדרך כלל דל בתוכן, זהו תקציר מרשים ואיכותי על בעל הכרטיס, מיהו? מה תפקידו? העסק שהוא מייצג, מעט תמונות, דרכים ליצירת קשר, וקישורים במדיה החברתית. הכרטיס נותן אפקט מרשים ומציג את העבודות בצורה יפה ונוחה. לדוגמא אדם שמתעסק ביצירת סרטי תדמית ללקוחות יעדיף להעביר לפונים אליו את כרטיס הביקור שיכיל את מכלול העבודות בצורה יפה להבדיל מהאפשרות האחרת להעביר קישור לספריית דרייב או זריקת כל הסרטונים בצ’אט.
דוגמאות ומידע נוסף לכרטיסי ביקור

מהו המחיר של קידום אתרים בגוגל ומי עוסק בזה?

השוק רווי ותוצאות החיפוש מניבות לנו מאות של בעלי מקצוע העוסקים בתחום קידום האתרים בגוגל. כאשר  אנו מחפשים מקדם אתרים שיעזור לנו להביא את האתר באופן טבעי ושישפר את האתר שלנו בצורה מקצועית ויסודית, אנו צריכים לדאוג שנשכור את שרותיו של אדם בעל ניסיון רב בתחום וכבר פועל כמה שנים. מומלץ מאוד לבצע השוואה בין המקדמים השונים – מה כל מקדם יכול להעניק לי במסגרת השירות שלו, וכך גם מה עלות השכרת השירות – עשו חשבון ביחס לתקציב שלכם, אך שווה לדעת כי מדובר בתהליך ארוך שלוקח זמן, לכן ההמלצה היא לקחת איש מקצוע מנוסה שנהיה איתו במשך תקופה ארוכה על מנת שנראה תוצאות בפועל. 

קבלו טיפ : קידום אורגני כרוך בעלות, אם הציעו לכם סכום נמוך מידי לעומת מקדמים אחרים תתרחקו, לא ניתן לבצע עבודה יעילה ואפקטיבית ללא תקציב הגיוני, הקישורים החיצוניים, התוכן, שעות העבודה של המקדם באופטימיזצית המבנה והתוכן, לכל אלו יש עלות, אם הרגשתם שניתן ללחוץ ולצמצם תקציב, זה לא נצחון שלכם,  אתם בעצם פוגעים באיכות של הקידום האורגני באתר שלכם. אל תתפתו, זהו מקרה קלאסי של הזול הוא היקר. זכרו שכל המטרה לשמה התכנסנו היא לשפר את ביצועי האתר, להגדיל חשיפה של האתר ולשפר את ההנעה לפעולה ולהגדיל את אחוזי ההמרה. כאן נמדדת ההצלחה של הקידום האורגני שבוצע ולא על פי התקציב שהצלחתם לחסוך.

 

וכך רבותי אחרי שהבנתם במה מדובר ומהו תהליך הקידום אתם יודעים איך לעשות קידום אורגני בגוגל, לפחות את הבסיס… הנקודות אליהן התייחסתי הן הכרחיות אך על מנת לבצע את הכל נכון מומלץ לפנות למקדם מקצועי שמכיר את כל הנבכים ואת כל הפעולות הקטנות שיסגרו היטב את כל המהלך לקידום האתר. זיכרו שאתם לא לבד, יש לכם מתחרים שנלחמים גם הם באותה תחרות עם אותה מטרה בדיוק והם יעשו הכל, את כל הפעולות הנדרשות כדי להתברג שם למעלה בתוצאות.

מקווה שהמאמר עשה לכם שכל בנושא SEO, לשאלות נוספות ולבדיקת ההתאמה של האתר שלכם לקידום אורגני, מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

מאמרים אחרונים
Marketing Funnel

משפך שיווקי להגדלת המכירות

משפך שיווקי טכניקה שיווקית להגדלת המכירות לייצור תהליך מכירה מהרגע הראשון בו לקוח פוטנציאלי פוגש אותנו ועד שהוא הופך להיות לקוח שמשלם.
כל מה שצריך לדעת על הקמת אתר אינטרנט

כל מה שצריך לדעת על הקמת אתר אינטרנט

הבנתם והחלטתם שאתם צריכים ורוצים אתר אינטרנט חדש, מושקע, מעוצב וייצוגי שיקדם את העסק שלכם במציאות הדיגיטלית בה אנו חיים ועושים כיום עסקים? בהחלט החלטה חשובה ומתבקשת. כעת אתם ניצבים למול שלל החלטות, אפשרויות ונתונים שבהחלט יכולים להיות מבלבלים.
IOS 14 מה זה אומר ומה צריך לעשות

IOS 14 מה זה אומר ומה צריך לעשות?

אנחנו מדברים על 2 תאגידי ענק פייסבוק ואפל שמתגוששים בינהם בנושא הפרטיות של משתמשי אפל דרך האפליקציות השונות ודפדפנים כמו ספארי, מבחינת המשתמשים אגב זה פחות מעניין. אפל מציגים את עצמם כמגיני הפרטיות של העולם המודרני ומבחינת פייסבוק וכלל העוסקים בקידום זה ממש לא כך
מכירה מושלמת

אוהבים לקנות אבל שונאים שמוכרים לנו

מכירות הן עניין של אימון ,מדובר בתרגול והתנסות ככל שנתרגל נשפר את הביצועים שלנו. שיווק נכון מביא את המתעניינים מוכנים ומבושלים למכירה קלה.
Website Hosting

מדוע יש חשיבות לאחסון ותחזוקת האתר?

קניתם בית ואתם מתגוררים בו במשך חצי שנה. קיבלתם את הבית נקי ומצוחצח, מטופח ואסתטי. אך מה יקרה במהלך החודשים הללו? סביר להניח שאם לא נדאג לטפח אותו בצורה ראויה, אנו נקבל בית מוזנח, לא נקי ושאנו לא נרצה להיות בו
שגיאות בגוגל סרצ קונסול

שגיאות אפשריות בגוגל סרצ’ קונסול

כלי חינמי שפותח ע”י חברת גוגל, ומעניק מבט על של ביצועי האתר שלנו במובנים רבים. אחד התפקידים החשובים שלו הוא לעזור לנו לאתר בעיות ותקלות שונות באתר שיכולות לפגוע בדירוג שלנו בתוצאות החיפוש בגוגל.
צרו קשר

תוכן עניינים

צרו קשר
השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם

selector .elementor-accordion-item:first-child
{display: none;}

כיתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

יש לך אתר מהמם אבל רק את/ה ואמא שלך נכנסים אליו? זה כמו שהשקעת ובנית את ארמון החלומות שלך באמצע המדבר אבל בעצם אף אחד לא יודע עליו.
הגיע הזמן שכולם יכירו אותך,
כולנו מתחילים לחשוב אורגני!

רוצה דוח מקוצר ללא עלות על הSEO באתר שלך?

SEO

מבטיחים לא לזבל לכם את המייל

צריכים עזרה?
Ori Go Digital
היי מה שלומך?
כאן אורי... איך אני יכולה לעזור לך?