כל מה שצריך לדעת על הקמת אתר אינטרנט

כל מה שצריך לדעת על הקמת אתר אינטרנט

הבנתם והחלטתם שאתם צריכים ורוצים אתר אינטרנט חדש, מושקע, מעוצב וייצוגי שיקדם את העסק שלכם במציאות הדיגיטלית בה אנו חיים ועושים כיום עסקים? בהחלט החלטה חשובה ומתבקשת. כעת אתם ניצבים למול שלל החלטות, אפשרויות ונתונים שבהחלט יכולים להיות מבלבלים. כדי לעשות לכם סדר ולעזור לכם להחליט נכון לגבי האתר שילווה אתכם בשנים הבאות, הנה כל מה שצריך לדעת על הקמת אתר אינטרנט.

למה אתם בכלל צריכים אתר?

בשלב זה של המציאות הדיגיטלית והמחוברת שישראל והעולם נמצאים בו, אתם עוד צריכים לשאול בשביל מה אתם צריכים אתר? המגמה הדיגיטלית במילא הייתה בשיא כוחה, כאשר השינויים המשמעותיים של תקופת הקורונה רק חיזקו זאת עוד יותר, כך שבאמת שהכל עובר למרחב האינטרנטי. ארגון או עסק שרוצים להישאר רלוונטיים, לגדול ולצמוח – בכל תחום פעילות – פשוט חייבים נוכחות אינטרנטית איכותית. אנשים מחפשים הכל ברשת וביותר ויותר מקרים, מה שלא נמצא ברשת פשוט לא קיים עבור היקפים אדירים של האוכלוסייה.

בהקשר זה, דף פייסבוק עסקי, חשבון אינסטגרם פעיל וכיוצא באלו זה טוב ויפה, אבל זה לא מספיק! אתר אינטרנט הוא הבסיס של בניית נוכחות דיגיטלית מנצחת, בין אם אתם פרילאנסרים עם עסק קטן ובין אם אתם עסק יותר גדול ומורכב.

מה אתם צריכים לקחת בחשבון בבניית אתר אינטרנט?

אתר האינטרנט שלכם צריך לענות על הצרכים שלכם ולהתאים למהות הפעילות שאתם מנהלים, מבחינת מבנה, עיצוב, כלים טכנולוגיים בתוך האתר, גודל, סוג וסגנון המידע שאתם מעבירים וכן הלאה. כך שעוד לפני השלבים המעשיים בדרך לאתר החדש והנוצץ שלכם, יש כמה דברים חשובים לקחת בחשבון:

 • מה אתם רוצים שהגולשים שיגיעו לאתר שלכם יעשו? איזה פעולות עם אמורים לבצע מבחינתכם? למשל, ישאירו פרטי ליד, ירכשו מוצרים, יזמינו שירות, יצרכו תוכן אינפורמטיבי, יגיעו לחנות הפיזית שלכם…
 • מה סוג וסגנון התוכן אותו אתם רוצים לספק ולהעביר לגולשים באתר שלכם?
 • האם באתר החדש צריכה להיות מערכת טכנולוגית ייעודית של דפי מוצרים, גלריה או הצגת עבודות קודמות שלכם?
 • איך אתם רוצים להציע ולהציג לגולשים את “מרכולתכם” באתר? איך ידעו מה אתם מוכרים ומציעים?

השלבים בדרך לאתר אינטרנט משלכם

 1. באיזה פלטפורמה לבנות את האתר? וורדפרס / WIX

היום, בניית אתר אינטרנט היא הרבה יותר פשוטה וזולה לעומת העבר הלא רחוק, הרבה בזכות פלטפורמות ייעודיות ונוחות לבניית אתרים, כולל ללא כל צורך בידע בתכנות. בחירת פלטפורמת בניית האתרים בה תשתמשו מופיעה כאן ראשונה, כי היא משפיעה על חלק מהשלבים האחרים בתהליך. על האתר ועל הכסף שלכם מתחרות שתי פלטפורמות עיקריות הרלוונטיות לרוב גדול של סוגי האתרים: וורדפרס או WIX.

 • WordPress: מערכת ניהול התוכן הגדולה והפופולארית בעולם, יחסית ידידותי לשימוש כאשר עובדים עם הכלים הנכונים, כוללת אינסוף תוספים ואינטגרציות, נוחה וטובה לקידום אתרים אורגני, המון תבניות מעולות ועוד שלל יתרונות. האתר שלכם, באחסון שלכם וכאשר הכל בשליטתכם.

 

כל מה שצריך לבניית אתר בוורדפרס

 

 • WIX: חברה ישראלית שפיתחה פלטפורמת בניית אתרים סופר מצליחה ברמה העולמית. מערכת קלה וידידותית מאוד לשימוש גם לחסרי ניסיון, לא צריך לדעת לתכנת כלום ובניית האתר נעשית במערכת ויזואלית-גרפית נוחה. המערכת של וויקס סגורה כך שהשליטה לא לגמרי שלכם. האחסון אצל WIX. פלטפורמה המתאימה יותר לאתרים קטנים ולפרילאנסרים ופחות לאתרים עם תעבורה גדולה, חנויות ואתרים שחייבים SEO מקיף.

 

כל מה שצריך לבניית אתר בwix

 1. בחירת ורכישת דומיין (כתובת האתר)

הדומיין הוא הכתובת של האתר שלכם, מה שנמצא בשורת הכתובת בדפדפן. לשם הדומיין לאתר החדש שלכם יש חשיבות, אך היא לא חשיבות הרת גורל כמו שחלק אולי חושבים. יש דומיינים סופר מוצלחים, בהחלט, אבל יש גם כאלו שהם “רק” בסדר ולגמרי עושים את העבודה. אז בשלב ראשון של בניית האתר שלכם, ביחרו דומיין עם שם הקשור איכשהו לפעילות העסק שלכם, בין אם מילים קשורות או אפילו השם שלכם אם אתם עצמכם המותג. הנה כמה טיפים לבחירת דומיין:

 • שם הדומיין צריך להיות קצר, קליט וקל להקלדה
 • רצוי ללא מספרים
 • אתר ישראלי, עדיף סיומת il, אתר בינלאומי, עדיף סיומת com או net
 • לפני שאתם מתלהבים לגמרי, וודאו שהדומיין שאתם רוצים פנוי!

 

 1. בחירת חברת וספק אחסון אתרים – עדיפות לאחסון מנוהל בענן

האתר שלכם צריך לשבת איפשהו, על תשתית פיזית או ווירטואלית. שירות האחסון הוא המקום בו האתר שלכם יושב והשירות הזה מאפשר לגולשים להגיע לאתר שלכם דרך האינטרנט. אם בחרתם באתר WIX, סעיף זה אינו רלוונטי עבורכם. הדומיין שלכם מחובר לאחסון, בתהליך קל שלרוב מתבצע אוטומטית בכמה קליקים.

אתם צריכים לרכוש אחסון במחיר סביר והגיוני עבורכם, אך לתת דגש מהותי על פרמטרים כמו מהירות האתר המאוחסן, אבטחה, סקיילביליות/מדרגיות (התאמה אישית דינמית של גודל האתר והיקף התעבורה למשל), אחוזי זמינות של השרת וכמובן תמיכה טכנית ושירות לקוחות. פתרון המשלב את הטוב שבכל העולמות, גם בגזרת המחיר, הוא אחסון בענן, דרך שירות מנוהל המבצע עבורכם את כל ההיבטים הטכניים וחוסך את הצורך לשלם לאיש פיתוח.

 1. סקירת מתחרים – איך אתרים אחרים בתחום שלכם מעוצבים?

אין שום פסול בלבדוק מה המתחרים שלכם עושים ובלקיחת השראה מהעיצובים שאהבתם אל האתר שלכם. בקרו באתרים דומים לשלכם, תראו מה הם עושים נכון, מה אתם אוהבים ומה פחות עובד. זה עוזר לתת כיוון ויזואלי ותפעולי לאתר החדש שלכם.

 

כל מה שצריך לדעת על המתחרים לפני בניית אתר

 1. עיצוב ושפה מיתוגית

לאתר טוב ומוצלח יש עיצוב אלגנטי ואיכותי ושפה מיתוגית אחידה וחכמה – פשוט חישבו על האתרים שאתם זוכרים בראש, אנחנו בטוחים שלכל אתר כזה יש מראה מאוד מסוים והוא משתמש בשפה עיצובית-מיתוגית מסוימת ש”נתקעת” בראש. לצורך כך לא חייבים לשכור מעצבת גרפית יקרה, יש תבניות מעוצבות מוכנות ועוד שלל כלים דיגיטליים המאפשרים די בקלות ובזול לייצר עיצוב מרשים ולבנות שפה מיתוגית שנראית סופר מושקעת. עם זאת, חשוב להבהיר, היתרון הגדול לבניית אתר בהתאמה אישית נעוץ בכך שיש גמישות והתאמה אינדבידואלית לפיצ’רים ספציפיים וייעודיים למטרות האתר, לכן, לפני שתחליטו כדי להתייחס למכלול הפונקציות שחשוב לנו שיהיה באתר וכך להתקדם.

 1. בניית אתר לבד או בעזרת גורם מקצועי?

שאלה חשובה! האם אתם הולכים לבנות את האתר לבד או להיעזר באיש מקצוע טכני? הפלטפורמות של וורדפרס ו-WIX מאפשרות בנייה לבד, אך זה לא לחלוטין אינטואיטיבי ולרוב לא קליל לגמרי לאנשים ללא רקע וידע מתאימים. זה אפשרי, אך זה יצריך יותר זמן למידה, יותר זמן לניסוי וטעיה ועקומת למידה שבהחלט יכולה לספק תוצאה פחות ממושלמת, ויזואלית וטכנית.

בניית האתר כוללת עיצוב ובנייה של הדפים השונים, יצירת תפריטים, הזנת תוכן, התקנת תוספים רלוונטיים, אינטגרציות טכנולוגיות למיניהן וכן הלאה.

 1. בסיום כל השלבים, ליישם SEO בסיסי

אתר אינטרנט מושקע ומעוצב אינו מספיק ואתם צריכים שהגולשים גם ימצאו אותו בחיפושים רלוונטיים. לצורך זה, לאחר כל השלבים שציינו ושלל תתי השלבים בדרך לאתר אינטרנט בנוי ועובד, יש לבצע תהליך SEO בסייס לפחות. SEO משמעותו התאמת האתר למנועי חיפוש וקידום שלו למונחי חיפוש רלוונטיים. זה כולל פרמטרים טכניים שונים ומגוונים, ממבנה נכון של האתר והתוכן שלו, דרך הפקת תכנים עם מילות המפתח הנכונות ועד אלמנטים חיצוניים כמו קישורים לאתר ועוד מכלול רחב של דברים.

 

לסיכום

אתם חייבים אתר אינטרנט, בזה אין בכלל ספק היום. יש מגוון דרכים יעילות וסה”כ די ידידותיות לבנות אתר אינטרנט לגמרי לבד, וזה לא כל כך פשוט ובשביל פעם ראשונה, אולי יותר משתלם וכדאי לתת לאנשי מקצוע לטפל בזה ולהקים לכם אתר מעולה, עם כל מה שצריך ועם מראה שיעשה אתכם גאים ומלאי מוטיבציה.

 

שמחה לארח את כותב המאמר אור פיאלקוב

אור פיאלקוב

אור פיאלקוב, בן 38, מייסד ומנכ”ל חברת פיאלקוב דיגיטל, חברה לשיווק דיגיטלי המתמחה בפרסום בגוגל ומגוון ערוצים נוספים. מומחה בשיווק דיגיטלי, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. הבעלים של  EasyCloud– אחסון אתרים מומלץ, חברה שמנגישה את עולם אחסון האתרים בענן בעזרת Cloudways לכל אחד. דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם עם ממשק נוח, אבטחת אתרים מקסימלית ומחיר מעולה.

מאמרים אחרונים
Marketing Funnel

משפך שיווקי להגדלת המכירות

משפך שיווקי טכניקה שיווקית להגדלת המכירות לייצור תהליך מכירה מהרגע הראשון בו לקוח פוטנציאלי פוגש אותנו ועד שהוא הופך להיות לקוח שמשלם.
כל מה שצריך לדעת על הקמת אתר אינטרנט

כל מה שצריך לדעת על הקמת אתר אינטרנט

הבנתם והחלטתם שאתם צריכים ורוצים אתר אינטרנט חדש, מושקע, מעוצב וייצוגי שיקדם את העסק שלכם במציאות הדיגיטלית בה אנו חיים ועושים כיום עסקים? בהחלט החלטה חשובה ומתבקשת. כעת אתם ניצבים למול שלל החלטות, אפשרויות ונתונים שבהחלט יכולים להיות מבלבלים.
IOS 14 מה זה אומר ומה צריך לעשות

IOS 14 מה זה אומר ומה צריך לעשות?

אנחנו מדברים על 2 תאגידי ענק פייסבוק ואפל שמתגוששים בינהם בנושא הפרטיות של משתמשי אפל דרך האפליקציות השונות ודפדפנים כמו ספארי, מבחינת המשתמשים אגב זה פחות מעניין. אפל מציגים את עצמם כמגיני הפרטיות של העולם המודרני ומבחינת פייסבוק וכלל העוסקים בקידום זה ממש לא כך
מכירה מושלמת

אוהבים לקנות אבל שונאים שמוכרים לנו

מכירות הן עניין של אימון ,מדובר בתרגול והתנסות ככל שנתרגל נשפר את הביצועים שלנו. שיווק נכון מביא את המתעניינים מוכנים ומבושלים למכירה קלה.
Website Hosting

מדוע יש חשיבות לאחסון ותחזוקת האתר?

קניתם בית ואתם מתגוררים בו במשך חצי שנה. קיבלתם את הבית נקי ומצוחצח, מטופח ואסתטי. אך מה יקרה במהלך החודשים הללו? סביר להניח שאם לא נדאג לטפח אותו בצורה ראויה, אנו נקבל בית מוזנח, לא נקי ושאנו לא נרצה להיות בו
שגיאות בגוגל סרצ קונסול

שגיאות אפשריות בגוגל סרצ’ קונסול

כלי חינמי שפותח ע”י חברת גוגל, ומעניק מבט על של ביצועי האתר שלנו במובנים רבים. אחד התפקידים החשובים שלו הוא לעזור לנו לאתר בעיות ותקלות שונות באתר שיכולות לפגוע בדירוג שלנו בתוצאות החיפוש בגוגל.
צרו קשר

תוכן עניינים

צרו קשר
השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם

selector .elementor-accordion-item:first-child
{display: none;}

כיתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם

יש לך אתר מהמם אבל רק את/ה ואמא שלך נכנסים אליו? זה כמו שהשקעת ובנית את ארמון החלומות שלך באמצע המדבר אבל בעצם אף אחד לא יודע עליו.
הגיע הזמן שכולם יכירו אותך,
כולנו מתחילים לחשוב אורגני!

רוצה דוח מקוצר ללא עלות על הSEO באתר שלך?

SEO

מבטיחים לא לזבל לכם את המייל

צריכים עזרה?
Ori Go Digital
היי מה שלומך?
כאן אורי... איך אני יכולה לעזור לך?