חשיבות של אתר מאובטח ותעודת SSL

אתר מאובטח

מהי החשיבות של אתר מאובטח על תעודת SSL מלאה ?

בעידן של פריצות רבות לאתרים שונים, אנו כבעלי אתרים צריכים לדאוג כי האתר שלנו מאובטח ברמה הגבוהה ביותר. אחת הדרכים המרכזיות והטובות ביותר היא באמצעות התקנת SSL. זהו למעשה הדבר החשוב ביותר כדי שהמידע שלנו יעבור בצורה מאובטחת באינטרנט.
אנו משתמשים באינטרנט לכל דבר, החל משליחת מידע חשוב ברחבי העולם ועד קנייה ומכירה של מוצרים ושירותים, כניסה לתיק הרפואי שלונו ועוד. עם העלייה בפופולריות של הרשת העולמית, אבטחת הרשת הפכה למוקד מרכזי. המציאות אומרת כי קיימים האקרים מסוכנים שאורבים בכל פינה ומחכים לפרוץ את המידע שלך. למרבה המזל, ישנן דרכים רבות להגן על עצמך באינטרנט. אם יש לך אתר אינטרנט, חשוב לאבטח אותו עם תעודת SSL. התקנת תעודת SSL בשרת האתר שלך, מאפשרת לך ליצור חיבורים מאובטחים בין האתר שלך לבין מבקריו ומבטיחה שכל הנתונים המועברים בין שרת האינטרנט לדפדפנים יישארו פרטיים.

כיצד אני בודק אם יש לאתר שלי אבטחת SSL

ישנן דרכים מגוונות על מנת לבדוק האם האתר שלי מאובטח בצורה תקינה והאם הוא מוגן מפני האקרים. אחת הדרכים המרכזיות היא לבדוק את כתובת הURL. ברגע שאנו מסתכלים על כתובת אתר האינטרנט בדקו האם היא מתחילה בHTTPS. אחוז גבוה מאוד כי במידה והתשובה לשאלה הנוכחית היא כן, האתר יהיה מוגן.
למרות זאת, פרמטרים נוספים משפיעים על האתר ולכן מומלץ לנסות ולבדוק כי דומיין האתר אכן נראה מקורי ואמין. יש לבדוק האם יש לאותו אתר את תעודת הSSL. פעולות נוספות אשר ניתן לבצע ולראות כי את האתר מאובטח בצורה ראויה היא באמצעות הסימן של המנעול בתוך כתובת האתר. כאשר אנו מסתכלים על הURL-, נסו להבחין האם קיים אותו סימן מוכר – מנעול. המנעול נותן לנו את החותמת והאסמכתא הנוספת כי מדובר באתר מאובטח.

מדוע קיימת חשיבות רבה לתעודת SSL באתרי E-Commerce ?

כאשר אנו בונים אתר אנו רוצים שהוא יהיה המעוצב ביותר, המושקע ביותר והחוויתי ביותר. אין ספק שעד כה אתם וודאי מסכימים עם כל מה שנאמר. אך זה לא מספיק, היום בעידן של האינטרנט שחווה כמות אינסופית של פריצות בידי האקרים שונים ברחבי העולם שרק מחכים לפרוץ לאתר שלך כמו טרף חי, אתה צריך לדאוג כי האתר שלך מאובטח ברמה הגבוהה ביותר. צריכים לזכור שבמידה ותהיה פריצה לאתר שלך, זה נזק עצום שיכול להתבטא גם בהוצאה כספית גדולה כדי לשחזר את כלל הנתונים של האתר ולהעלות אותו מחדש.
כמובן שזה הופך לקשה יותר כאשר אנו לא יודעים כיצד לשחזר את המידע באופן עצמאי ונצטרך לשכור את שירותו של בעל מקצוע. כך או כך, אנו צריכים לזכור בסופו של דבר שתעודת SSL נועדה להגן עלינו מלבד אתר האינטרנט שלנו. סביר מאוד להניח כי רבים מכם השקיעו כסף רב באתר ולכן במידה ולא נשמור עליו כמו יהלום, אנו עלולים לשלם על כך מחיר כבד – ובת’כלס, הדבר האחרון שאנו רוצים באתר של מסחר אלקטרוני הוא חשלם עוד כסף, שהרי כל מטרתנו היא ליצור ממנו הכנסה ולהניב רווח יפה אל מול ההשקעה שלנו עד כה.
אם עד כה התייחסנו למאקרו של העניין זה הזמן לרדת אל המיקרו – הסיבה האמיתית והחשובה שאנו זקוקים לתעודת SSL. מעבר לביטחון העצמי שלנו להגנת האתר, אנו צריכים לחשוב על הצד השני, כאשר במקרה שלנו אנו מתייחסים לגולש באתר שלנו. אין זה חדש היום שגולשים רבים חוששים להיכנס לאתרי אינטרנט רבים – זה יכול להתבטא בעקבות הפחד להכניס למחשב האישי שלנו וירוסים וסוסים טרויאניים כאלה ואחרים, ובעיקר הם מפחדים כי המידע שהם מזינים באתרים השונים יגיעו לידיים הלא-נכונות, ואתה זה אנו אומרים בלשון המעטה.
כפי שאמרנו, רבים מהפורצים לאתרים עלולים להיחשף למידע הרגיש שלנו כמו פרטי המגורים שלנו, מס’ תעודת הזהות שלנו וכמובן פרטי האשראי ולעשות בהם שימוש ללא ידיעתנו. איך לבצע את השימוש בהם? לא חסר דרכים – מרכישות מקוונות אשר לא קשורות אלינו באופן ישיר או בין אם גניבת הזהות שלנו ושימוש לא חוקי בפרטים האישיים שלנו.

החשיבות של הSSL באתר E-commerce – מדוע אני צריך שהגולש יסמוך עליי?

כפי שציינו עד כה, הדבר הבסיסי ביותר כשיש בבעלותנו אתר סחר מקוון, אנו צריכים ליצור אמון בינינו לבין הגולש הפוטנציאלי אשר רואה את המוצר שהוא רוצה לרכוש. רבים מאיתנו לא מייחסים לכך חשיבות ואינם משקיעים בכך, אך הם עלולים לפגוע באמינותם אל מול הגולש. בסופו של דבר הגולש רוצה לדעת שהוא נמצא בידיים טובות וכי המוכר אמין ומקצועי אשר בא לספק לו את המוצר שהוא מבקש ולא הגיע למטרות אחרות.
פעמים רבות אנו שומעים על פישינג באתרים, שנראים ממש כמו מוצרים אמיתיים עם תג מחיר מפתה, אך רגע לאחר שאנו מזינים באופן מקוון את הפרטים שלנו, אנו מגלים כי נפלנו לעוקץ שאינו מוסרי וכעת עלינו להתעסק בבירוקרטיה שונה – החל מטלפונים אינסופיים לחברת האשראי כדי לבטל את אותו הכרטיס ועד לדאגה נפשית שבוודאי לא תורמת לנו שום דבר חוץ מכאב ראש נוסף וגורמת לנו לערער כמעט בכל האתרים האחרים, אשר להם תעודת SSL ואתר מאובטח, כך שבעקבות חוסר תשומת לב אנו עלולים לאבד את חוויית הקנייה המקוונת.
חשוב לדעת כי גם חברות האשראי מחייבות את בעלי האתרים לאבטח את האתר ברמה הגבוהה ביותר. כך עולה שחברות כרטיסי האשראי מחייבים את כל בעלי האתרים שעוסקים בe-commerce לרכוש תעודת SSL. הסיבה לכך היא דאגה לגולש ושהפרטים יעברו בצורה חלקה ומאובטחת ישירות לסליקה ולא יגיעו חלילה לאדם אחר שלא אמור לראות את הפרטים הללו.

מהם סוגי תעודות הSSL השונים

1. תעודות אימות מורחבות (EV SSL)
סוג תעודת SSL המדורג והיקר ביותר הוא תעודת אימות מורחב. הגדרת תעודת EV מחייבת את בעל האתר לעבור תהליך אימות זהות סטנדרטי כדי לאשר שיש לו את הזכויות הבלעדיות לדומיין שלו. המקרים בהם נשתמש בתעודת EV SSL הם בדרך כלל באתרי המסחר האלקטרוני השונים כדי להבטיח את ההגנה המלאה של הפרטים של הגולשים שלנו – שיעברו בצורה הבטוחה ביותר לחברת האשראי. אנו יכולים לזהות תעודה זו באתר מסוים באמצעות כתובת הURL של האתר אשר לידה יופיע טקסט בצבע ירוק המסמל את דרגת אבטחת האתר. כאשר אנו נראה סימן שכזה, אנו יכולים להיות רגועים ולדעת כי האתר מאובטח ברמה הגבוהה בלי עם סכנות מינימליות לאיבוד המידע הפרטי שלנו.
2. תעודות מאומתות בארגון (OV SSL)
המטרה העיקרית של תעודת SSL של אימות הארגון היא להצפין מידע רגיש במהלך עסקאות. תעודת ה- OV ( organization validated certificate) בעלת אבטחה גבוהה, בדומה לתעודת ה- EV, והיא משמשת גם לאימות אמינות עסקית. תעודות SSL של OV הן המחיר השני מבחינת תמחור. כדי להשיג אותם, בעלי אתרים צריכים להשלים תהליך אימות מהותי מול הרשויות השונות במדינה, אשר אלה בוחנות את בעל האתר כדי לבדוק אם יש קיימת לו הזכות לשם הדומיין הספציפי הנ”ל. תעודה זו נחשבת לתעודה מחמירה מאוד מבחינת התקן.

מהם המקרים בהם נצטרך להשתמש בתעודת OV?

לעתים קרובות נדרשים אישורי OV לאתרים מסחריים ופונים לציבור האוספים ושומרים מידע של לקוחותיהם (למשל אינטרנט).
תעודות מאומתות תחום (DV SSL)
כאשר אנו עורכים השוואה לתעודה זו לעומת תעודות SSL אחרות לתעודות SSL של אימות דומיין יש אבטחה נמוכה והצפנה מינימלית. מכאן שתהליך האימות לקבלת סוג תעודה זה הוא מינימלי. התהליך דורש רק מבעלי אתרים להוכיח את בעלות הדומיין באמצעות מענה להודעת דוא”ל או שיחת טלפון.

באילו מקרים אנו נעשה שימוש בסוג זה של SSL?

מכיוון שתעודות DV הן אחד מהסוגים הזולים והמהירים ביותר להשיג, הם משמשים לעתים קרובות את אתרי המידע שלא צריכים לספק אבטחה נוספת למבקרים שלהם.

4. אישורי SSL של Wildcard

אישורי SSL של Wildcard זמינים גם כ- OV וגם ב- DV. האישורים הללו משמשים לאבטחת דומיין בסיס ותתי -דומיינים (Sub-Domain) ללא הגבלה. היתרון הגדול ביותר ברכישת תעודת זו הוא שהיא זולה יותר מרכישת מספר אישורים של תחום יחיד. הכוונה במקרה זה שברגע שאנו קונים את האישור הנ”ל אנו לא צריכים לרכוש אותו לכל דף באתר שלנו אלא אנו רוכשים לכל האתר בבת אחת.

באילו מקרים אנו נשתמש באישורי SSL ששייכים לWildcard?

זה ממש תלוי בצרכי העסק. לקוחות יכולים לרכוש תעודות OV או DV Wildcard כאשר הם זקוקים להצפנה גדולה וחשובה עבור מספר דומיינים. זה יכול להיות פתרון נפלא עבור בעלי אתרים עם תת-דומיינים רבים עם חשבונות שונים.

מהם הצעדים לאחר שקיבלנו את תעודת הSSL שלנו?

אם חשבתם לעצמכם כי לאחר שקיבלתם את התעודה המיועדת הכל מתרחש בצורה אוטומטית, עליכם לדעת כי אתם צריכים לבצע מספר פעולות כדי להעביר את האתר שלכם מHTTP ל-HTTPS. אתם צריכים לבצע הפניות אשר מכונות הפניות 301 לכל הקישורים באתר שלכם לוודא כי כל אלה עברו אימות כנדרש וכעת הURL הישן “מבוטל” בעוד אותו עמוד עובר לכתובת החדשה שלו.

מאמרים אחרונים

מערכת FixDigital CRM בעברית ממשק ניהול פניות ממוקד, יעיל וידידותי שכל עובד יידע לתפעל היטב תוך זמן קצר התקנה והפעלה תוך מספר דקות. חיוני לכל עסק שרוצה לספק שירות לקוחות ברמה גבוהה ולנהל פניות ומכירות ביעילות.

בתחום קידום האתרים אין מחירון קידום אתרים קבוע ואחיד, מחיר קידום אתרים מושפע מפרמטרים שונים וכל מקדם אתרים עובד בשיטה המתאימה לו אך העיקרון הוא זהה, הפרמטרים השונים קובעים את היקף העבודה כלומר כמות השעות החודשיות שהמקדם ישקיע לצורך קידום האתר.

בניתם אתר לעסק שלכם השקעתם באיפיון ובעיצוב, אין ספק אתם מרוצים מהתוצאה, הבעיה מתחילה כשאתם מרגישים שאף אחד לא רואה את היצירה שלכם, אין תנועה, אין רכישה, תחושת פספוס ענקי מתחילה להתבשל.

אם יש לכם אתר אתם כבר יודעים שהכלי המרכזי לאיסוף לידים איכותיים באתר הוא שימוש בטפסים, לכן כדאי לבנות את הטפסים בחוכמה. טופס לידים מאפשר השארת פרטים, בקשה להצעת מחיר, רישום לניוזלטר, נוכל להעביר ישירות למערכת ה CRM

גוגל לעסק שלי Google My Business זה סוג של אינדקס שמרכז חברות ועסקים. כל עסק או חברה יכולים להוסיף את דף העסק שלהם לאינדקס בחינם, לאחר הרישום גוגל מבצעת אימות של העסק באמצעות גלויה

תחזיקו חזק עוברים לאנליטיקס 4 ! עם כל החידושים, הפיצ'רים והדוחות, מכינים את השטח לעבודה עם google analytics 4 , שווה להישאר ולקרוא עד הסוף.

קליקאפ היא פלטפורמת ניהול משימות עם ממשק נקי וחינמי, המציעה מגוון יכולות לעבודה בצוות או ביחיד, מתאימה לארגונים וצוותים, לאנשים המנהלים עסק של אדם אחד, לניהול לקוחות, ניהול משימות  וכו'.

המלצות על כלים ותוספים שמשמשים אותי בבניית אתרים של וורדפרס, קידום אורגני, אלמנטור, gloo.ooo, תוסף הצעות ועוד כמה פינוקים

משפך שיווקי טכניקה שיווקית להגדלת המכירות לייצור תהליך מכירה מהרגע הראשון בו לקוח פוטנציאלי פוגש אותנו ועד שהוא הופך להיות לקוח שמשלם.

הבנתם והחלטתם שאתם צריכים ורוצים אתר אינטרנט חדש, מושקע, מעוצב וייצוגי שיקדם את העסק שלכם במציאות הדיגיטלית בה אנו חיים ועושים כיום עסקים? בהחלט החלטה חשובה ומתבקשת. כעת אתם ניצבים למול שלל החלטות...

הדבר שכל בעלי האתרים פחדו ממנו

האם האתר שלכם מחובר?

אנליטיקס GA4

אי אפשר להתעלם, החל מ1.7.2023 זה קורה!
הפסקת הדיווח באנליטיקס יוניברסל
המשמעות: פגיעה ביכולת למדידת הטראפיק לשם שיפור
ביצועים באפיק האורגני והממומן
השאירו פרטים לחיבור האתר לגוגל GA4

האותיות הקטנות: חיבור האתר מחייב הרשאות לאנליטיקס, לטאג מנג’ר ולאתר. חיבור האתר מתבצע כשירות ללא עלות עד ה1/7/2023.
הגדרת אירועים טריגרים ודוחות כרוכים בתשלום על פי האיפיון והצורך, אנא הכינו את הדוחות הרצויים ואת הפעולות אותן הייתם מעוניינים למדוד.

חלק מהלקוחות שפונים אלי רוצים אתר מרהיב שמפיל את הלסת ונוח לעבודה, חלק רוצים יותר לקוחות וחלק רוצים לגבות יותר על המוצר או השירות שלהם.
הלקוחות שלי מבינים עניין
הם רוצים לקבל את הכל!

השאירו פרטים לשיחת איפיון בה נדבר על
הנוכחות האפקטיבית שלכם בעולם הדיגיטל!
ועל איך זה שבעצם לא הכרתם אותי ולא חיפשתם אותי ובכל זאת בחרתם להיכנס דווקא לאתר שלי להשארת הפרטים היקרים שלכם,
ספוילר קוראים לזה SEO!

להזמין אנשים שמכירים אותך, קל...
החוכמה היא להביא את אלו שלא שמעו עליך מעולם!

צריכים עזרה?
Ori Go Digital
היי מה שלומך?
כאן אורי... איך אני יכולה לעזור לך?
דילוג לתוכן